Методи друку

Плівка для термопереносу (також називають плівка флекс) – це плівка з кольорового PU з підкладкою із поліестеру.

Технологія нанесення таких плівок на текстильні вироби проста у виконанні та не має обмежень по мінімальній кількості тиражу. Це дозволяє оперативно виконати друк замовлення від 1 штуки.

Процес друкування такими плівками:

 • Порізка ріжучим плотером зображення по контуру
 • Вибірка зайвих частин плівки
 • Друкування безпосередньо на текстиль за допомогою термопреса, якщо у зображенні для друку є декілька кольорів, кожен колір друкується послідовно.

Оскільки вирізана по контуру та готова до друку плівка знаходиться на спеціальній липкій підкладці, це дозволяє декорувати важкодоступні або взагалі не доступні для друку іншими методами місця на текстильних виробах, що є беззаперечною перевагою даного методу друкування і надає простір для фантазій маркетологів та дизайнерів.

Так виглядають плівки до порізки. Вони постачаються рулонами 25х0,5 м.

Зображення, надруковане таким методом з часом взагалі не втрачає яскрасіть та не тріскається. Цей метод друку чудово підходить для друку логотипів і простих зображень без градієнту та написів при тиражу до 100 шт.

Сучасні технології виробництва плівок дозволяють швидко та надійно друкувати на текстильних виробах зображення.

Надійно – при дотриманні усіх рекомендацій по догляду за речами, нанесення, що виконане таким методом, тримається увесь строк служби самої речі, тобто футболка, на якій надруковано логотип або напис може зберігати прекрасний вигляд, поки власне тканина речі не деформується від носіння.

За потреби від рулону відрізається необхідна кількість плівки

Технологічні обмеження

Як вже було зазначено вище – плівки виробляються у певних фіксованих палітрах кольорів, що не дозволяє даним методом виконати нанесення зображення, де присутній градієнт (перехід одного відтінку в інший). Це продемонстровано на зображеннях.

Друк неможливий

Друк можливий

Палітри кольорів

Приклади друку плівками для термопереносу

Зроблено на замовлення

Нанесення даною технологією також можливе нестандартними кольорами

Золото, срібло, голографічний ефект, світовідбиваючий та багато інших

У нестандартних місцях та на різноманітних тканинах

З деякими обмеженнями, головне з яких – тканина повинна витримати температуру 160 градусів.

Відео

Плівка для термопереносу (для сублімаційного друку) – це плівка з PU із спеціальним покриттям та з підкладкою із поліестеру.

Технологія нанесення таких плівок на текстильні вироби проста у виконанні та не має обмежень по мінімальній кількості тиражу. Це дозволяє оперативно виконати друк замовлення від 1 штуки.

Процес друкування такими плівками:

 • Друк сублімаційними чорнилами принтером на плівці
 • Вирізання надрукованого зображення по контуру
 • Вибірка зайвих частин плівки
 • Друкування безпосередньо на текстиль за допомогою термопреса

Ця технологія поєднує у собі чудові властивості звичайних плівок для термопереносу, такі як прекрасна зносостійкість і можливість друкування від 1 штуки і додає можливість друкування повноколірних зображень з градієнтами та фото.

Сучасні технології виробництва плівок дозволяють швидко та надійно друкувати на текстильних виробах зображення.

При дотриманні усіх рекомендацій по догляду за речами, нанесення, що виконане таким методом, тримається увесь строк служби самої речі.

Технологічні обмеження

Особливості цієї плівки, що впливають на її застосування – вона відчувається на дотик та має значну собівартість у порівнянні з іншими методами друку.

Оскільки плівка відчувається на дотик, доцільніше друкувати цією технологією невеликі логотипи, емблеми. При друкуванні невеликих логотипів у кількості до 100 штук повнокольорового зображення ця технологія вигідно відрізняється за ціною від шовкотрафаретного друку.

Технологія також дозволяє друкувати фотографії, але завдяки тому, що зображення нанесене на плівку, влітку при носінні футболки з великим зображенням, що виконане такою технологією може виникати певний дискомфорт. Але попит на послугу друку фото на футболці потрібно задовільняти якоюсь технологією і ми зупинилися наразі на даній, тому що інші присутні на даний час не задовольняють нас за зносостійкістю.

Великі зображення, такі як фото, майже не відчуваються із зворотньої сторони, якщо їх наносити на реглани, толстовки (худі) та світшоти. Так відчуватись як на футболках вони не будуть, оскільки матеріал толстовок у рази щільніший.

Приклади повнокольорового друку плівками для термопереносу

Зроблено на замовлення

При друкуванні таким методом нанесення виконується фарбами безпосередньо на тканину.

Процес друкування:

 • на спеціальну трафаретну форму наноситься емульсія
 • виводиться зображення на спеціальну плівку
 • на трафаретній формі, що вкрита емульсією розташовуємо виведене на плівку зображення
 • засвічуємо спеціальними лампами форму
 • змиваємо зайву емульсію
 • закріплюємо форму на станок для друку
 • послідовно друкуємо тираж, якщо у зображенні більше 1 кольору друку весь підготовчий процес повторюємо для кожного необхідного кольору друку, потім друкуємо колір за кольором
 • футболка після друку знімається із станка і поміщається у сушку, щоб фарба закріпилася при великій температурі

Технологічні обмеження

Оскільки процес додрукарської підготовки складний та довготривалий, мінімальний тираж для даного методу друку 20 шт. одного розміру.

Тобто якщо у зображенні 1 колір – мінімальне замовлення 20 шт. одним кольором друку.

Якщо у зображенні більше одного кольору – мінімальне замовлення 20 шт.

Економічно доцільно друкувати тиражі від 100 шт. При таких тиражах даний метод буде найдешевший.

Даний метод використовується лише для оптових замовлень.

Якщо вам необхідно 20 футболок з друком, але частина футболок з одним кольором друку, частина з іншим, друк такого замовлення буде виконаний плівками для термопереносу, те ж саме стосується і розміру зображення.

Якщо необхідно 10 великих логотипів на спині і 10 маленьких на передній частині виробу, то таке замовлення також друкуватиметься плівками для термопереносу.

Також даним методом неможливо виконати персоналізацію великого тиражу. Наприкал, надрукувати на 100 футболок різні прізвища людей, для цього використовують плівки для термопереносу.

Приклади шовкотрафаретного друку